Logowanie

Cześć, Nieznajomy!
[Zaloguj się] lub [Załóż konto]

Możesz także zalogować się przez Facebooka:
Reklama

Ostatnie komentarze

Aktualności

Walka o pieniądze z transferu Kadleca

ACS @21.08.2013

Walka o pieniądze z transferu Kadleca

Vaclav Kadlec od kilku dni jest już zawodnikiem bundesligowego Eintrachtu Frakfurt za którego Sparta zainkasowała 3,5 miliona euro. Teraz nadszedł czas walki o pieniądze, które zarobił klub dowodzony przez Daniela Křetínský'ego.Do walki staje była drużyna Kadleca - Bohemians 1905, agent zawodnika Pavel Paska oraz brat bliźniak Bohemiansu 1905 - FK Bohemians Praga. Zapowiada się niesamowicie zażarta bitwa, a jest co dzielić, bo 82 miliony koron piechotą nie chodzą...

Wielu kibiców nie może wybaczyć właścicielowi Sparty, że sprzedał największą gwiazdę ich ukochanego klubu. Zwyciężyły jednak kwestie ekonomiczne i dawne... obietnice. Praska drużyna doznała klęski odpadając w eliminacjach do Ligi Europy z niżej notowanym szwedzkim BK Häcken przez co prezes Křetínský musiał załatać powstającą dziurę w budżecie. Wybór padł na Kadleca, którym od dawna interesowało się wiele angielskich, rosyjskich i niemieckich drużyn, sprzedaż utalentowanego zawodnika była więc tylko kwestią czasu.

Po długich i żmudnych negocjacjach 21-letni zawodnik został sprzedany do Eintrachtu, który zobligował się przelać na konto Sparty 3.5 miliona euro. Dodatkowo w umowie zawarto klauzule na mocy których praska ekipa może zainkasować kilkaset tysięcy euro za występy Kadleca w Bundeslidze oraz ewentualny procent z jego sprzedaży do innego klubu. Kiedy wydawało się, że Sparta pozyskała solidny zastrzyk gotówki okazało się, że nagle znalazło się grono podmiotów chcących uszczknąć kawałek milionowego tortu.

10% sumy transferowej (320 tys. euro) prawnie należy się agentowi Kadleca - Pavlovi Pasce, który był prawdziwym odkrywcą talentu młodego napastnika. To właśnie z nim prezez Sparty, Daniel Křetínský zawarł przed laty umowę na mocy której nie będzie blokował kariery świetnie zapowiadającego się zawodnika jeżeli nadaży się okazja, by sprzedać go do znacznie lepszego zespołu. Kolejne 320 tys. euro należy się klubowi, który jest wychowankiem Kadleca. Mowa tutaj o Bohemians 1905 (występujący obecnie w Gambrinus Lidze). I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pieniądze chce uzyskać również druga z "Bohemek", występująca w drugiej lidze.

Prezes tej drużyny, Michal Vejsada próbuje zagarnąć część pieniędzy, które prawnie mu się nie należą. Dlaczego więc zamierza walczyć o niemałą, w przypadku takiego klubu, sumę? Otóż uważa, że Kadlec wychowywał się w barwach popularnych "Kangurów" jeszcze w czasie, kiedy nie doszło do rozłamu na dwie autonomiczne drużyny - Bohemians 1905 i FK Bohemians Praga.

Jak zakończy się ta sprawa? Najbliższe dni, lub tygodnie rozstrzygną, można jednak mniemać, że prezes Vejsada obejdzie się smakiem.

Komentarze - bądź pierwszy, skomentuj! Dodaj opinię

Poprzedni mecz

6. kolejka Gambrinus Liga
23.08.2013, 20:15
Generali Arena, Praga
Sparta Praga 4:0 1. FK Příbram
Sparta Praga 1. FK Příbram

Następny mecz

7. kolejka Gambrinus Liga
31.08.2013, 20:15
Generali Arena, Praga
Sparta Praga - Banik Ostrava
Sparta Praga Banik Ostrava
Tabela
lp. M Br Pkt
1. FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň 6 +14 16
2. Sparta Praga Sparta Praga 6 +11 16
3. FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec 6 +1 15
4. FK Teplice FK Teplice 6 +11 14
5. FK Baumit Jablonec FK Baumit Jablonec 6 +5 11
6. FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 6 +5 9
7. 1. FK Příbram 1. FK Příbram 6 -3 7