Ostatnie komentarze

Aktualności

Sparta Praga - 1. FK Příbram 4:0 (video)

ACS @24.08.2013

Prawdziwym pogromem zakończyło się spotkanie praskiej Sparty z FK Příbram. Podopieczni Vítězslava Lavički zwyciężli 4:0, a jednym z głównych bohaterów spotkania został Roman Bednář, który najlepiej spisuje się w roli jokera.

Mecz rozpoczął się od ataków z jednej i drugiej strony. Pierwszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał David Lafata, który z najbliższej odległości nie trafił do siatki. Swoich sytuacji nie wykorzystali również Ondrej Švejdík i Tomáš Přikryl. Jak zwykło się mawiać, co się odwlecze to nie uciecze sprawdziło się w 10 minucie spotkania, kiedy to pięknym wolejem sprzed pola karnego popisał się Josef Hušbauer, który tym samym otworzył wynik spotkania. W 27 minucie bardzo dobrej okazji nie wykorzystał nowy nabytek Sparty, Bořek Dočkal, który mocnym uderzeniem trafił tylko w słupek bramki strzeżonej przez Aleša Hruške.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy próbowali doprowadzić do remisu. Ich ataki okazały się bezskuteczne, gdyż bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Tomáš Vaclík. Im bliżej spotkania tym więcej okazji do zdobycia kolejnych bramek mieli Spartanie. w 59 minucie dobrego dośrodkowania nie wykorzystał Lafata, który głową posłał piłę tuż obok słupka. Kilka minut później został jednak wynagrodzony i po idealnym podaniu Pavla Kadeřábka podwyższył wynik spotkania. Chwilę później na boisku zameldował się Roman Bednář, który raz po raz zagrażał bramce Hruški. w 84 minucie podaniem z prawej strony boiska drogę do bramki Bednářovi otworzył Dočkal, a pięć minut później z tego samego miejsca centrował Tiemoko Konate i Bednář po rad drugi mógł się cieszyć ze zdobytego gola.

AC Sparta Praha – 1. FK Příbram 4:0 (1:0)